Jakikolwiek symbol towarowy, nawet niezastrzeżony w Urzędzie Patentowym, objęty jest pieczą prawną. Gwarantuje to rozporządzenie o ochronie konkurencji i klientów, bądź kodeks cywilny. Teoretycznie rejestracja nie jest nieodzowna, żeby podlegać podstawowej ochronie prawnej symbolu towarowego.
Zastrzeżenie znaku towarowego poręcza, że inne podmioty nie będą miały najmniejszego prawa do naruszania strzeżonego znaku, a w razie potrzeby o wiele swobodniej nam będzie unicestwić nieuczciwe postępowania konkurencji.
Rejestracja znaków towarowych to złożenie w Urzędzie Patentowym należytego wniosku. W związku z tym, że symbol towarowy zgłasza się zawsze dla określonych towarów, lub usług, powinno się je również określić we wniosku. Wybór pozycji w rejestrze musi być jednakże przemyślany, gdyż po złożeniu wniosku w Urzędzie nie ma już możliwości dopisania do niego jakichkolwiek pozycji.
Jeżeli uważasz, że taki artykuł jest godny zainteresowania, sprawdź na stronie (https://pmconsulting.com.pl/) inne tego typu informacje – z pewnością też będą dla Ciebie wartościowe.
Powinno się zatem wziąć pod uwagę nie tylko produkty, które w tym momencie symbolizujemy symbolem, ale także prawdopodobne zastosowanie symbolu w przyszłości, szczególnie jeżeli zgłaszanym symbolem jest miano naszej jednostki. Trzeba mieć na uwadze, że wykaz produktów, lub usług, dla których znak zgłosiliśmy ma olbrzymie znaczenie bowiem określa obszar zabezpieczenia naszego znaku.
Źródło: http://www.sxc.hu
Podanie o udostępnienie prawa ochronnego jest możliwość złożyć samodzielnie, względnie za pomocą kompetentnego pełnomocnika, którym może być tylko rzecznik patentowy.
Rzecznik patentowy poza profesjonalnym przygotowaniem wniosku, w tym rejestru towarów, ma możliwość również wykonać badanie zdolności rejestracyjnej symbolu i ocenić możliwości na jego rejestrację. Rzecznik jest w stanie także pomóc wykonać procedurę rejestrowania w urzędzie.