Najpopularniejszą, i najgłośniejszą ostatnio formą zasiłku, z której czerpią korzyści polskie rodziny, jest Child Benefit, czyli dodatek finansowy na dziecko. Benefity w UK mają w założeniu pomóc rodzinom żyjącym z niższą pensją. Próbować dostać taki zasiłek (zobacz płatny zasiłek dla bezrobotnych) ma prawo każdy obywatel Unii Europejskiej, który pracuje na terenie Wielkiej Brytanii, lub założył tam firmę, i odprowadza składki na ubezpieczenie społeczne; pomoc też można otrzymać, jeśli aktywnie szuka się pracy na terenie Wielkiej Brytanii, lub jeśli się w UK studiuje. Należy jednak spełnić następujące wymogi: mieć oszczędności, które pozwolą nam utrzymać się bez korzystania z zasiłków, musimy też posiadać wykupione ubezpieczenie zdrowotne – ciekawy wpis).
Pieniądze możemy otrzymywać, jeżeli dziecko mieszka z nami, lub gdy przebywa ono poza granicami, pod czyjąś opieką. Pieniądze powinniśmy wydać na utrzymywanie dziecka, kupowanie ubrań, jedzenia, przyborów szkolnych, ale też prezentów świątecznych albo urodzinowych, a nawet kieszonkowe.
Jeśli mamy legalną pracę, odprowadzamy składki, a przydarzy nam się w pracy wypadek, powinniśmy też uzyskać za to rekompensatę. Odszkodowania możemy zdobyć, jeśli np. mieliśmy wypadek (sprawdź ciekawy wpis na temat – co zrobić gdy ubezpieczyciel zaniża odszkodowanie) samochodowy. Większość firm, które zajmują się walką o nasze odszkodowania obiecuje nam, że nie będziemy ponosić żadnych kosztów w razie, gdy odszkodowania nie otrzymamy. Zwykle wystarczy jedna wizyta, zebranie najważniejszych informacji i złożenie kilku podpisów. Możemy dostać od nich auto zastępcze, pomogą nam naprawić uszkodzony samochód, pomogą uzyskać odpowiednią opiekę lekarską, jeśli ponieśliśmy szkodę na zdrowiu. Jeśli nasze problemy zdrowotne wymagają spotkania z fizykoterapeutą, dostaniemy pomoc od polskiego specjalisty, za którego też nie będziemy płacić. Nie trzeba niczym się martwić.