Wierzytelność z tytułu rachunku bankowego zajętą będzie do wielkości żądania głównego wraz z odsetkami oraz wszelkimi wydatkami powstałymi w toku procesu i egzekucji. Jeżeli na rachunku bankowym mieści się kwota przekraczająca sumę zajęcia, bank wypłaci dłużnikowi nadwyżkę. Zajęciu nie podlegają sumy określone na pokrycie debetu bankowego, ewentualnych opłat sztywnych za prowadzenie rachunku, sum określonych na pokrycie powstałego debetu. Ponadto nie podlegają zajęciu kwoty spieniężone dłużnikowi za uposażenie za pracę, taksy a także pozostałe podatki publiczne.
W praktyce zdarza się, że suma wynagrodzenia za pracę dłużnika już po potrąceniu, zajmowana jest na rachunku bankowym. Bywają zatem sytuacje, iż 100 % wynagrodzenia dłużnika podlega egzekucji. W podobnym przypadku u chlebodawcy dłużnik może złożyć deklarację z wnioskiem o wypłatę odliczonego uposażenia do rąk własnych, następnie skierować prośbę do komornika o umorzenie egzekucji w obszarze uposażenia za pracę znajdującego się na rachunku .
W każdym wypadku pożądana być może ugoda z dłużnikiem. W przypadku kiedy z dłużnikiem nie możemy się dogadać, pozostaje giełda długów (odzyskiwanie długów warszawa) na której możemy nasze wierzytelności scedować.