Plany rozwojowe Szczecina

Liczba osób mieszkających w Szczecinie wciąż się pomniejsza. Takie wnioski płyną z rejestru mieszkańców zameldowanych na stałe. Zazwyczaj istnieją dwa podstawowe powody takiego stanu. Pierwszy , z nich to starzenie się społeczeństwa, druga zaś to emigracja do innych miejscowości. To właśnie druga przyczyna jest największym bolączką władz Szczecina. Dlaczego tak się dzieje? Czy da się temu zapobiec?

szczecin - pomnik

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczowymi przyczynami takiej sytuacji są: brak pracy na lokalnym rynku, brak właściwie wykwalifikowanych pracowników, oraz mały popyt. W związku z tym regularne wpływy do budżetu są zbyt małe, a kapitał ludzki nie daje perspektyw na poprawę sytuacji. W takich wypadkach zarząd zleca wykonanie rozbudowanych analiz społeczno-gospodarczych pomocnych w planowaniu całkowicie nowych inklinacji, które nadają kierunek i pchają rozwój lokalnej gospodarki. To też wydarzyło się w przypadku Szczecina.

Czynność pod frazą praca.egospodarka.pl jest niezbędna do rozpędu przemian i zatrzymania ludności w mieście. Statystyki przemawiają w sposób jednoznaczny. Zgodnie i informacjami podawanymi przez Work Service S.A. w 2014 prognozy rozwoju gospodarczego są obiecujące zarówno dla Polski, jak i całej Unii Europejskiej. Bezrobocie będzie malało, powstaną nowe miejsca pracy, a płace odrobinę wzrosną.

szczecin

Autor: Lovepro
Źródło: http://www.flickr.com

Władzom Szczecina niezmiernie zależy na poprawie obecnej sytuacji, zachęceniu społeczności do pozostania w mieście a także na lokalnym rozwoju gospodarczym.

Dodatkowo uruchomiono portal internetowy, który ma za zadanie zachęcić potencjalnych przedsiębiorców do inwestowania w Szczecinie. Zamieszczono w nim informacje o lokalnej gospodarce, uwarunkowaniach naturalnych, opinie inwestorów, którzy funkcjonują na lokalnym rynku, informacje o uwarunkowaniach wynikających z lokalizacji miasta, najważniejsze atuty oraz atrakcje, a także strategię rozwoju miasta do roku 2025.

Strategia rozwoju Szczecina 2025, to bardzo ważny dokument. Do sporządzenia jej przyczyniło się wiele analiz i badań. Opracowana strategia wykorzystuje mocne strony i szanse wynikające z analizy SWOT, a zasadnicze kierunki zmian dotykają rozwoju społeczno-gospodarczego, czyli obszarów priorytetowych, które wymagają natychmiastowego ratunku.

Otagowany .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*