W każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od branży, istnieją takie sektory, których obowiązki można zlecić zewnętrznemu wykonawcy. Czy to się naprawdę opłaca? Jak wybrać odpowiednią firmę? Jakiego rodzaju zadania warto zlecić na zewnątrz?
Źródło: minority-opinion.com
Jednym z działów, najczęściej pozostawianych przez przedsiębiorstwa zewnętrznym wykonawcom, jest księgowość. Outsourcing księgowości jest tak powszechnie stosowany w głównej mierze ze względu na oszczędności, jakie dzięki niemu można uzyskać. Co prawda, za profesjonalną obsługę finansową trzeba firmie zapłacić, jednak w porównaniu z kosztami etatu księgowego w wewnętrznej strukturze firmy takie rozwiązanie jest korzystniejsze. Outsourcing księgowosci to bardzo komfortowe rozwiązanie nie tylko w sytuacji, gdy szukamy kogoś do regularnej obsługi finansowej. W wybranych branżach ustawowo wymagane jest badanie sprawozdań finansowych i wówczas także potrzebujemy wiedzy i doświadczenia biura rachunkowego. Jeśli chodzi o usługi księgowe Warszawa oferuje je niemal co krok, jak więc wybrać odpowiedniego wykonawcę? Więcej informacji na stronie .
Źródło: http://www.sxc.hu
Po pierwsze, istotne jest, aby zdecydować się na współpracę z takim biurem rachunkowym, którego oferta spełni wszystkie nasze oczekiwania. Jednoczesna współpraca z dwoma różnymi firmami jest bezsensowna, powiela koszty i wprowadza chaos. Aby upewnić się, iż realizowane przez biuro rachunkowe(polecamy pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej) usługi pokrywają się z naszymi potrzebami, wystarczy wpisać do wyszukiwarki frazę: usługi księgowe Warszawa. W dalszej kolejności trzeba odwiedzić kilka stron z wyników wyszukiwania i zapoznać się z zamieszczoną tam ofertą. Jeżeli nasza firma działa w obszarze bankowości, ubezpieczeń itp. warto dopytać, czy firma przeprowadza także badanie sprawozdan finansowych – nie będziemy musieli szukać w przyszłości innego wykonawcy tej usługi. Jakie jeszcze osiągamy korzyści, decydując się na odrębną księgowość? Poza zaoszczędzeniem gotówki, mamy także bezdyskusyjną oszczędność czasu. Jeśli sami nie musimy zajmować się szczegółowymi obliczeniami, pozostaje nam więcej czasu na zaangażowanie się we właściwą działalność przedsiębiorstwa.