Dużo młodych osób poszukuje swojego miejsca na świecie. Próbują zakładać różne markety czy też decydują się przykładowo na handlowanie nieruchomościami. Te wszystkie działalności mogłyby się kalkulować.
Jednak czy zrobić to w naszym kraju, czy też gdzieś zagranicą?
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym wyjściem może być firma w Niemczech. Nasi rodacy mogą zakładać swą spółkę na tych samych zasadach co Niemcy. Nie trzeba mieć meldunku w Niemczech, aby otworzyć spółkę czy też jednoosobową działalność gospodarczą. Wystarczy jedynie, że firma będzie miała swoją siedzibę w Niemczech. Otworzenie wirtualnego biura u naszego zachodniego sąsiada nie stanowi problemu, gdyż mogłoby nam w tym pomóc dużo firm. Prawnik (Szukasz pomocy prawnej? Zobacz – lublin prawnik żarnowski) pomagający Polakom założyć firmę w Niemczech przyznaje, że nasi rodacy nie zakładają firm w Niemczech, żeby zmniejszyć koszty prowadzenia działalności, ale z tego też powodu, że jest to czynność wymagająca znacznie mniej załatwiania. Na myśl przychodzi tu brak obowiązku opłacania składek ZUS. Jednak każdy przedsiębiorca musi płacić składkę zdrowotną. Jest ona znacznie wyższa niż u nas. Jest zależna od dochodów i wynosi ok. 300-350 euro na miesiąc.
Źródło: http://www.flickr.com
Założenie najprostszej firmy w Niemczech nie powinno zająć więcej niż parę godzin. Rejestrujemy się w odpowiednim urzędzie, który wydaje nam zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej. Koszt rejestracji firmy wynosi od 30 do sześćdziesięciu euro i jest zależny od miejsca. Następnie należy pójść do US w celu otrzymania numeru skarbowego.
To mogłoby zająć od 2 do sześciu tygodni. Prowadzenie naszej działalności w Niemczech powinno wiązać się także z przeprowadzką. Czasami jest to coś jak wycieczka do innej baśni.