Czy wiesz, że można dbać o przyrodę też przez korzystanie z energii naturalniej? To bardzo łatwe. Jeśli na swoje potrzeby będziemy wykorzystywać np. panele słoneczne albo elektrownie wykorzystujące siłę wiatru, to nie będziemy musieli korzystać z różnych, mniej przyjaznych środowisku sposobów uzyskiwania np. prądu elektrycznego.
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc widać, ochrona środowiska wcale nie musi opierać się na przywiązywaniu się za pomocą łańcucha do jakiegokolwiek drzewa. Możemy dbać o naturę poprzez profesjonalne wykorzystywanie nie tylko ekologicznych źródeł energii, ale także zakupując napędzane prądem samochody. W naszym kraju nie są one jeszcze zbytnio popularne, ale naprawdę należałoby wziąć przykład z bardziej ucywilizowanych pod tym kątem państw. Warto też dodać, że ochrona natury mogłaby odbywać się poprzez właściwe gospodarowanie zasobami naturalnymi, zgodnie z tzw. zasadą równomiernego rozrostu.
Źródło: http://www.flickr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto ochrona środowiska (Zobacz ehsbiznespartner) to również tzw. recycling, zatem ponowne przerabianie zużytych już przedmiotów tak, żeby nie było konieczności ponownego ich tworzenia od podstaw. Zamiast tego wykorzystuje się zużyty np. plastik do produkcji innych przedmiotów, np. kołpaków czy też doniczek. Czy wiesz, że istnieje specjalna dziedzina nauki, jaka naucza nas w jaki sposób powinniśmy troszczyć się o ochronę przyrody? To tzw. sozologia i w ramach jej nauki słuchacze szkół wyższych poznają różne metody na np. przywrócenie przyrodzie jej naturalnego stanu.
To istotne również w np. Ameryce Południowej, gdzie tak zwane Zielone Płuca Ziemi, zatem Dżungla południowoamerykańska z roku na rok znika pod pretekstem pozyskiwania surowców ekologicznych.