Ustawa o utrzymaniu schludności i porządku mówi, iż każda gmina jest odpowiedzialna za zorganizowanie dla swych rezydentów selektywnego gromadzenia jak też pozbywania się odpadów.
Źródło: Helen Doron Early English
Dotyczy to także odpadów tzw. wielkogabarytowych.
Źródło: http://www.flickr.com
Jakich odpadków nie można wrzucać do śmieci? Prawo ochrony środowiska mówi, iż przede wszystkim będą to niebezpieczne bądź mieszczących substancje groźne dla przyrody.
Zobacz ten link – to naprawdę świetna propozycja, która z całą pewnością bardzo Cię zaintryguje. Nie wahaj się więc i sprawdź już teraz!
Są to zatem dla przykładu baterie czy też świetlówki. Ale także odpadów poremontowych, szczególnie gruzu. Odpadów wielkogabarytowych takich jak stare meble. Zniszczonego sprzętu AGD oraz RTV. Z jakiego powodu? Poniektóre rynsztunki, np. schładzarki bądź zamrażalniki, zawierają groźne chemiczne środki. Kiedy lodówka trafi na złom oraz tam będzie pocięta na elementy, niebezpieczne dla środowiska gazy mogą ulecieć do powietrza. Stąd zużyte oprzyrządowania AGD jak też RTV muszą być przetwarzane w specjalnych warsztatach.
Obecnie właściciele posiadłości obowiązani są do zawarcia umowy z firmą zajmującą się wywozem śmieci. Umowę taką podpisuje się w siedzibie przedsiębiorstwa, zwykle w biurze obsługi klientów. Przy zawarciu umowy wymagane będą zaświadczenia potwierdzające prawo do rozporządzania nieruchomością, z jakiej będą wywożone śmieci. Klienci instytucjonalni powinni zaprezentować dokumenty rejestracyjne przedsiębiorstwa lub instytucji. Umowa z reguły zawierana jest na czas nieoznaczony.
Okres wypowiedzenia umowy to jeden miesiąc. Umowa określa zarówno zobowiązania firmy (kredyt we frankach pozew) trudniącej się wywozem odpadów, jak i zadania posiadacza posiadłości korzystającego z jej usług.